PASOWANIE NA UCZNIA W SP 5 IM. JANUSZA KORCZAKA W OSTRÓDZIE

20 października 2017 r. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

W poczet uczniów szkoły podstawowej przyjęto pierwszoklasistów. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to od lat ważne wydarzenie w kalendarzu imprez i uroczystości naszej szkoły. Jest to długo wyczekiwany przez wszystkich dzień. Całość uroczystości prowadziły uczennice klasy V i IV z koła teatralnego.

Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również w mini quizie wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny. Podczas uroczystej ceremonii 32 pierwszoklasistów, w obecności kadry pedagogicznej, uczniów klas trzecich i swoich rodziców, złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania dokonała pani Iwona Lisowska, dyrektor Zespołu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz swój pierwszy dokument – legitymację szkolną.

Miłą niespodzianką były słodycze od rodziców, a od pani dyrektor gry dydaktyczne. O pierwszakach nie zapomnieli również starsi koledzy z klas trzecich, którzy przygotowali niespodzianki – kolorowe zakładki do książek.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Alina Rogowska, Ewa Bońkowska-Masiak, wychowawczynie klas pierwszych

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.