POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W EKONOMIKU

 „Drogie Koleżanki i Koledzy! Nadszedł czas pożegnania. Czas rozstania z przyjaciółmi, kolegami i wychowawcami. Już niedługo w Waszym życiu pojawią się inni ludzie, inne przeżycia. Ważne jest „jutro”, które czeka na Was za progiem internatu”.

Tymi słowy 26 kwietnia młodsza społeczność Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie rozpoczęła uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów oraz uczniów kończących szkołę zawodową.

Po przywitaniu grona wychowawczego i młodzieży nadszedł czas na część artystyczną –scenkę kabaretową skierowaną do starszyzny opuszczającej muru internackie, która poprzedzona była prezentacją z najważniejszymi wspomnieniami młodzieży z pobytu w internacie. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie kierownika internatu- Barbary Konstantynowicz, która uhonorowała przyszłych absolwentów, podziękowała im za wspólnie spędzone lata, za możliwość przebywania razem i uczenia się siebie nawzajem, życzyła absolwentom wszelkiej pomyślności, hartu ducha, optymizmu i spotkania na swojej drodze samych mądrych ludzi. Młodzież otrzymała uszyte przez wychowanków i wychowawców maskotki słoniki „Internatki 2016” oraz pamiątkowe dyplomy. Zwieńczeniem całej uroczystości były wzniosłe słowa absolwentów skierowane do grona wychowawczego. Przedstawiciel  maturzystów odczytał uroczysty list, którego fragment  jest dla grona wychowawczego najpiękniejszym podziękowaniem i motywacją do dalszej pracy wychowawczej-  „Dziękujemy za czas i poświęcenie na naszą rzecz. Mimo, że nie jesteśmy spokrewnieni stworzyliśmy rodzinę, internacką rodzinę. Za starania jakie włożyliście w to, aby to ognisko rodzinne nam stworzyć serdecznie dziękujemy”. Emocje były duże ponieważ przez te kilka lat nawiązały się w tych murach wspaniałe przyjaźnie, miłości i działo się tu wiele łączących nas sytuacji. Wspólny poczęstunek był miłym akcentem, który zakończył uroczystość.

Absolwentom- wychowankom internatu składamy życzenia sukcesów edukacyjnych i zawodowych oraz samych pozytywnych chwil.

Tekst: Agnieszka Kołodziejska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.