MAŁDYTY. PRZYGODA Z PŁYWANIEM

23 listopada 39 uczniów ze szkół podstawowych w Małdytach i Szymonowie zakończyło swoją przygodę z pływaniem w ramach Ogólnopolskiego Programu „Umiem pływać”.
Kurs nauki pływania dostosowany do indywidualnego poziomu kursantów, pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy przełamują lęk przed wodą, pomagają w zdobywaniu umiejętności pływania w bezstresowej i przyjaznej atmosferze daje pewność, że uczestnicy zdobyli nie tylko umiejętności praktyczne, ale przede wszystkim wiedzę o tym, jak się zachować nad wodą. Dodać należy, że rodzice nie ponoszą żadnych kosztów z nim związanych, bo projekt finansuje Ministerstwo Sportu i Turystki, Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu oraz Gmina Małdyty.
Wójt Gminy Małdyty, Pan Marcin Krajewski nieugięcie dopinguje wszystkich „kadrowiczów pływackiej przygody” już od 2014 roku. Nie inaczej było i tym razem. Każdy biorący udział w projekcie został wyróżniony medalem i drobnym upominkiem ufundowanym przez Wójta.
Frekwencja na zajęciach, podziękowanie i uśmiech utwierdzają w przekonaniu, że pływanie jest właściwą drogą do budowania pewności siebie, samodyscypliny i odwagi w życiu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.