ROZMAWIALI Z GIMNAZJALISTAMI O CYBERPRZEMOCY

O tym, w jaki sposób korzystać z Internetu, by nie narazić się na nieprzyjemne sytuacje, rozmawiali policjanci z Komendy Powiatowej Policji na spotkaniu z uczniami Gimnazjum nr 2 w Ostródzie.

Na spotkaniu padło wiele ciekawych pytań. Okazało się również, że część z uczniów ma spore doświadczenia w „wirtualnym świecie.

Policjanci do spraw profilaktyki z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie tłumaczyli młodzieży, na jakie zagrożenia można natrafić w Sieci. Spotkanie miało na celu głównie zapoznanie uczniów z problemem tzw. cyberprzemocy, z którą od coraz wcześniejszych lat mogą mieć styczność. Tam właśnie bardzo często mogą spotkać się z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. Policjanci uczulali młodzież, na co powinna zwrócić uwagę serwując po „sieci”, a także opowiadali z jakimi sprawami funkcjonariusze najczęściej mają do czynienia podczas swojej pracy. Funkcjonariusze tłumaczyli również, jakich treści nie wolno zamieszczać, gdyż mogą spowodować przykre konsekwencje.

Spotkania, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie pokazały, że część z nich ma już negatywne doświadczenia związane z korzystaniem z Internetu. Dlatego też spotkania, podczas których ta problematyka jest poruszana okazały się bardzo potrzebne.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.