ROZWIJAJĄ SIĘ W WIELKIEJ BRYTANII (FOTO)

Młodzież z 3 szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostródzkiego przebywa obecnie w Plymouth w Wielkiej Brytanii, realizując staże zawodowe w firmach brytyjskich, w ramach projektu: „Budujmy swoją przyszłość! – zagraniczne staże zawodowe”.

W stażach uczestniczy grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu, Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie i Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie. Opiekunami grupy są p. Jan Horbacz oraz p. Monika Mikułan

Uczniowie mają niepowtarzalną okazję pracować w warunkach anglojęzycznego rynku pracy, nabywając nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe z dziedziny informatyki.

W trakcie odbywania stażu w firmach informatycznych każdy uczestnik posiada bezpośredniego opiekuna merytorycznego. Uczniowie uczą się samodzielności podróżując do pracy komunikacją miejską a także mieszkając w angielskich rodzinach. Pozwala to na codzienny kontakt z językiem angielskim, dając możliwość przełamania bariery językowej oraz nabrania swobody w bezpośredniej rozmowie.
Każdy uczestnik otrzymał pakiet informacyjny od partnera projektu firmy Europa Training, a szczegółowe zasady odbywania stażu oraz informacje dotyczące pobytu zostały przekazane młodzieży także podczas spotkania organizacyjnego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.