SP W ZWIERZEWIE Z CERTYFIKATEM DLA SZKOŁY ODPOWIEDZIALNEJ CYFROWO

Certyfikat dla Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo – Szkoły Podstawowej w Zwierzewie

Przez cały rok szkolny uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzewie brali udział w innowacyjnym programie edukacyjnym SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO.
Jego głównym zadaniem było wsparcie szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. Uczniowie mieli bezpłatny dostęp do realizowanych diagnoz szkolnych oraz szeregu materiałów edukacyjnych z zakresu e-uzależnień, higieny cyfrowej i ważności relacji osobistych. Brali udział w webinariach i konferencjach tematycznych realizowanych dla sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo, otrzymali wsparcie w zakresie zarządzania mediami cyfrowymi w społeczności szkolnej. Jednym z działań, w którym wzięli udział już po raz czwarty była ogólnopolska kampania społeczna “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” To udział w tej kampanii pokazuje jak ważne są relacje międzyludzkie w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Realizowany przez szkołę w ramach programu „Tydzień Dobrych Relacji” odbył się przy wielkim zaangażowaniu Gminy Ostróda, całej społeczności szkolnej oraz lokalnych działaczy. Udział szkoły w tym przedsięwzięciu był na pewno wartością dodaną.
Projekt “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisywał się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa określone przez MEiN na rok szkolny 2021/2022, tj. pkt.4.
źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.