SP3 I GIMNAZJUM NR 1 NAJLEPSZE W MORĄSKICH ELIMINACJACH TURNIEJU BRD

W miniony wtorek 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Morągu odbyły się gminne eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych i 3 drużyny z gimnazjum. Turniej składał się z trzech konkurencji: testu wiedzy, jazdy sprawnościowej po torze przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Głównym celem tego konkursu jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Podczas turnieju młodzi uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności nie tylko w zakresie przepisów ruchu drogowego, prawidłowego poruszania się rowerem, ale również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu w składzie: Tymoteusz Buczyński, Bartosz Białek, Karolina Terpińska, Oliwia Terpińska

Wśród szkół gimnazjalnych najlepsza była drużyna z Gimnazjum nr 1 w Morągu w składzie: Miłosz Cienki, Rafał Wasilewski, Olaf Maszczyk

Obie drużyny będą reprezentować gminę Morąg na dzisiejszych eliminacjach powiatowych, które odbywają się w Ostródzie.

KPP Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.