SPOTKANIE Z POLICJANTAMI I PSEM TROPIĄCYM W PRZEDSZKOLU NR 4 W OSTRÓDZIE

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI I PSEM TROPIĄCYM W PRZEDSZKOLU NR 4 W OSTRÓDZIE

W dniu 24 maja nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście, „Rambo” oraz „Tasman”, policyjne psy interwencyjno- tropiące. Ich przewodnikami i opiekunami są sierż. sztab. Kamil Domżalski oraz mł. asp. Piotr Anuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Tego dnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się na przedszkolnym placu zabaw, aby powitać gości. „Rambo” oraz „Tasman” pod kierownictwem swoich opiekunów zaprezentowali swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak pies reaguje na komendy policjanta. Następnie odbyła się pogadanka policjantów na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów z zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa.

W pogadance zwrócili oni szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznanymi psami. Policjanci zaprezentowali bezpieczną pozycję „Żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony psa. Spotkanie dla dzieci było bardzo atrakcyjne, gdyż miały okazję zobaczyć nieco innego pracownika policji- psa. 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.