W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZYDOWIE SKRZATY OBCHODZIŁY DZIEŃ ZIEMNIAKA

W piątek 27 października dzieci z grupy przedszkolnej Skrzaty ze Szkoły Podstawowej w Brzydowie obchodziły Dzień Ziemniaka. Wychowawczyni Bożenna Molska z pomocą Sylwii Balewskiej przygotowały z tej okazji wiele atrakcji.

Na wspólną zabawę zostali zaproszeni rodzice maluchów, a także dyrektor Beata Kucharczuk.

Przedszkolaki spotkanie rozpoczęły od zaprezentowania wszystkim gościom programu artystycznego, w którym głównym tematem był ziemniak.  Następnie milusińscy wzięli udział w quizie dzięki czemu mogli się przekonać, że to warzywo jest wykorzystywane do wielu celów.

Potem rodzice i dzieci usiedli do wspólnego stołu, na którym królowały ziemniaczane potrawy przygotowane przez rodziców. Były więc placki, babka, kluski, gotowane w mundurkach całe ziemniaki czy kotlety. Nie zabrakło także ziemniaczanych chipsów – choć te kupiono już w sklepie. Po posiłku dorośli i milusińscy wzięli udział we wspólnej zabawie podczas której powstały ciekawe, kolorowe obrazki zrobione pieczątkami z ziemniaków i ziemniaczane stworki. Wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością.

Podsumowując – niezwykle popularne w Polsce i wielu krajach ziemniaki w pełni zasługują na swoje święto. Z tego warzywa można przyrządzić wiele różnych, smacznych potraw czy wykorzystać je w zabawie. Stało się także ono okazją do bardzo miłych i udanych spotkań, podczas których jest dobra zabawa i pyszne jedzenie.

Tekst: Marzena Matuszka, zdjęcia: Marzena Matuszka, Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.