TRADYCYJNE MAZURKI WIELKANOCNE W EKONOMIKU

Tradycyjne Mazurki Wielkanocne w Ekonomiku.

Tradycyjnie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w szkole 4 kwietnia 2023 r. został przeprowadzony konkurs na wielkanocny mazurek.
Mazurki wielkanocne to tradycyjne wypieki, które stanowią ozdobę świątecznego stołu oraz specjalność kuchni polskiej, a tradycja tego ciasta sięga setek lat.
Celem konkursu było więc podtrzymanie tradycji pieczenia mazurków i wyłonienie mistrza domowych wypieków. W konkursie brali udział uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Wszystkie mazurki były pięknie ozdobione, miały różne kształty, ale oprócz walorów wizualnych liczył się przede wszystkim ich smak. Z racji tego, że wszystkie mazurki były przepyszne, jury pod przewodnictwem szefowej cukierni Elżbiety Sobotka – Wtorkowskiej z Ostródy musiało długo zastanowić się nad wyborem zwycięzcy.
Po długich obradach ogłosiło, że najsmaczniejszym mazurkiem wielkanocnym był wypiek uczniów klasy czwartej Mai Paczkowskiej i Dawida Owczarka, tuż za nimi, II miejsce zajął wyrób uczniów: Wiktorii Błażejewskiej i Joanny Wrzeszcz z klasy drugiej , a na III miejscu podium znalazło się ciasto – Katarzyny Spychały i Wiktorii Darmstetter uczennic czwartej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych. Po zaprezentowaniu mazurków na świątecznie przygotowanym bufecie nastąpiła ich degustacja. Każdy z uczestników otrzymał nagrody i dyplomy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.