UCZNIOWIE Z DURĄGA DUMNI Z DZIEDZICTWA I PRZYJAŹNI ŚRODOWISKU

Przyjemne z pożytecznym połączyli uczniowie klasy IIA z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, którzy w czwartek 23 marca wzięli udział w nietypowych, proekologicznych zajęciach w terenie.

W ramach ponownego uzyskania Certyfikatu Szkoły Przyjaznej Środowisku młodzież pod opieką Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej  spotkała się z leśniczym z Durąga Albinem Soboczyńskim oraz ze strażakami z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przedstawiciele miejscowej OSP opowiedzieli o zadaniach straży i opowiedzieli o skutkach wypalania traw. Chętni mogli wypróbować ich sprzęt czy wsiąść do wozu strażackiego.

Kolejnym gościem uczniów był leśniczy Albin Soboczyński, który w ramach projektu gimnazjalnego „Dumni z dziedzictwa” realizowanego przez uczniów klasy IIA pod opieką Anny Dobrowolskiej i Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przybliżył uczniom zakres pracy i obowiązków leśniczego. Opowiedział o zmianach jakie zachodzą w okolicznej przyrodzie i o jej ochronie.

Na koniec wspólnie pieczono kiełbaski przy ognisku, robiono zdjęcia oraz spalono Marzannę, czym symbolicznie pożegnano zimę.

Celem zajęć było propagowanie postaw ekologicznych, integracja ze społecznością lokalną oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.