UCZNIOWIE SP 5 MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ ,,MOJE BOISKO ORLIK 2012”

UCZNIOWIE SP 5 MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ ,,MOJE BOISKO ORLIK 2012”

Dnia 12 października 2022 r. odbył się finał turnieju „Moje Boisko Orlik 2012” organizowany przez SZS w Olsztynie. Piłka nożna jest wśród dzieci i młodzieży najbardziej popularną dyscypliną sportową.

Poza wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu i możliwością sportowej rywalizacji, dostarcza wszystkim uczestnikom wielu emocji, ale również daje szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w tym turnieju, ucząc się przy tym zdrowej, sportowej rywalizacji oraz sprawdzając i poszerzając swoje umiejętności piłkarskie.

W finale wojewódzkim uczestniczyły następujące drużyny: SP5 Ostróda, SP4 Iława, SP Biała Piska, SP1 Nidzica i SP1 Olsztynek. Mecze były rozgrywane w systemie ,,każdy z każdym” na dwóch boiskach. Nasz zespół po losowaniu rozegrał cztery mecze bez przerwy. Nawet to nie najlepsze losowanie nie przeszkodziło naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa w całym turnieju.

Również w etapach rejonowym i półfinałowym nasza drużyna zajmowała I miejsce. Przez całe rozgrywki nasi podopieczni nie ponieśli ani jednej porażki. Duże podziękowania należą się w tym miejscu Żegludze Ostródzko-Elbląskiej, która szybko i sprawnie zorganizowała transport na finał w Nidzicy – serdecznie dziękujemy! Na zakończenie warto jeszcze dodać, że w drużynie naszej szkoły, razem z chłopcami, gra jako jedyna dziewczynka – Zuzanna Makarczuk–Jackowska i gra wyśmienicie!

A oto dzielni zawodnicy, którzy tak pięknie reprezentowali SP 5: Drzymalski Szymon, Dudka Amadeusz, Kushpa Oleksander, Maciak Karol, Makarczuk-Jackowska Zuzanna, Spychała Marcel, Sztybor Gabriel, Urbańczyk Piotr i Zdanowicz Nataniel. Gratulujemy!

Trener: Arkadiusz Urbańczyk.

A oto wyniki:

SP1 Nidzica – SP1 Olsztynek -3:1 A

SP5 Ostróda – SP4 Iława – 4:1 B

SP Biała Piska – SP1 Olsztynek – 2:0 A

SP1 Nidzica – SP5 Ostróda – 0:0 B

SP Biała Piska – SP4 Iława – 1:4 A

SP1 Olsztynek – SP5 Ostróda – 2:3 B

SP Biała Piska – SP5 Ostróda – 1:3 A

SP4 Iława – SP1 Nidzica – 2:0 B

SP Biała Piska – SP1 Nidzica – 3:2 A

SP4 Iława – SP1 Olsztynek – 4:2 B

Oraz klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP5 Ostróda

II miejsce – SP4 Iława

III miejsce – SP Biała Piska

IV miejsce – SP1 Nidzica

V miejsce – SP1 Olsztynek

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.