UCZNIOWIE SP. 5 LAUREATAMI WOJEWÓZKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIEKIEGO

Sukcesy Jakuba Zoranta i Agaty Markowskiej.

Uczeń klasy VII b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie Jakub Zorant uzyskał tytuł laureata w Konkursie z Języka Niemieckiego organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024.

Na uwagę zasługuje fakt, że jest to jedyny laureat z tego przedmiotu w Ostródzie. Już w VI klasie nauczycielka Magdalena Janowska dostrzegła potencjał Jakuba. Raz w tygodniu, przed lekcjami, germanistka spotykała się dodatkowo z Kubą, żeby przygotować go do konkursu. Wysiłki się opłaciły i Jakub osiągnął sukces. Uczeń już dziś zapewnił sobie 100% z egzaminu ósmoklasisty z języka obcego.

Agata Markowska, uczennica klasy VIII a, jako jedyna z Ostródy, wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki w Olsztynie, organizowanym przez Kuratorium Oświaty. Już to, że Agatka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego jako jedyna z miasta, było dla niej dużym sukcesem. Do konkursu uczennica przygotowywała się przez kilka lat pod czujnym okiem swojego nauczyciela matematyki – pani Lucyny Katachurki. W obecnym roku szkolnym rozpoczynała naukę o 7.15 (raz w tygodniu), żeby zgłębiać i doskonalić swoją wiedzę matematyczną. Jej ciężka praca zaowocowała sukcesem i zdobyciem tytułu finalisty. Przysługuje jej wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym, może też liczyć na dodatkowe punkty rekrutacyjne w zależności od szkoły, do której będzie aplikować.

Zostać laureatem czy też finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego organizowanego przez Kuratora Oświaty jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale też nietypowym myśleniem, a w przygotowania włożyć dużo pracy. Finalista, a tym bardziej laureat tak trudnego i prestiżowego konkursu to wzór do naśladowania dla uczniów młodszych klas.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.