W STASZICU ZREALIZOWANO PROJEKT „INTERNATIONAL JOB EXPERIENCE”

W okresie od 01.11.2017 r. do 31.10.2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie realizowany był projekt „International job experience”.

Jego głównym celem było wzmocnienie potencjału organizacyjnego „Staszica” poprzez podjęcie współpracy międzynarodowej z partnerami
z Włoch i Hiszpanii oraz organizację staży zawodowych dla 25 uczniów. Projekt miał również na celu podniesienie poziomu kompetencji językowych związanych z odpowiednim zawodem w warunkach międzynarodowych. Kwota przyznanego dofinansowania projektu to 58 063,00 EUR.
Pierwsza grupa młodzieży – dziesięcioro uczennic i uczniów technikum w zawodzie technik logistyk – odbywała staż w Rimini we Włoszech od 21.01.2018 r. do 10.02.2018 r.

W kolejnym terminie (od 20.01.2019 r. do 09.02.2019 r.) do hiszpańskiej Granady wyjechało piętnaścioro uczennic i uczniów z technikum, szkoły zawodowej i szkoły branżowej w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik architektury krajobrazu oraz kucharz. Oprócz zdobycia nowych doświadczeń zawodowych młodzież miała okazję poznać kulturę włoską i hiszpańską, a także wzbogacić znajomość języka angielskiego w bezpośredniej konwersacji.

W dniu 29. 10. 2019 r. w Pracowni Ćwiczeń Praktycznych ZSZ im. S. Staszica i CKU odbyło się podsumowanie działań projektowych, na którym uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie, wymienili się doświadczeniami, a także mieli okazję spróbować potraw kuchni włoskiej i hiszpańskiej, które zostały przygotowane przez uczniów – przyszłych kucharzy. W dniu 08. 11. 2019 uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty VCC Stażysta.
Projekt „International job experience” był realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, który jest realizowany w IV osi priorytetowej „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.