W SZYMANOWIE POWSTANIE PRZEDSZKOLE DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pawilonu przedszkolnego, która odbyła się 14 maja 2019 r., na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie k. Morąga.

Obiekt będzie w pełni dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne i co najważniejsze będzie służył najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu.

Projekt pn. „Rozbudowa, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku garażowego na potrzeby pawilonu dydaktyczno-wychowawczego wraz z budową łącznika i przebudową istniejącego budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Szymanowie” finansowany jest w 100% ze środków Powiatu Ostródzkiego. Jego wartość opiewa na kwotę 1 506 382,14 zł, a termin wykonania to 03. listopada 2019 r.
W ramach inwestycji powstanie budynek parterowy o pow. 272,05 m2 z czterema nowoczesnymi salami zajęciowymi, łącznikiem, szatnią, pomieszczeniem porządkowym, sanitariatami i korytarzem. Z pomieszczeń będą korzystać najmłodsi uczestnicy procesu dydaktycznego, przedszkolaki. Aby połączyć nową część z istniejącą już infrastrukturą, przebudowie ulegną również dwie sale zajęciowe i komunikacja o łącznej pow. 87,25 m2. Powstanie także przestronny taras o pow. 90,50 m2.
informacja: Wydział Promocji
materiał filmowy: Nasz Powiat TV

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.