WARSZTATY KULINARNE OSTRÓDZKIEJ MŁODZIEŻY

W październiku i listopadzie w Ekonomiku, w ramach programu profilaktyki prozdrowotnej finansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Ostródzie, odbyły się warsztaty kulinarne promujące zdrowy styl życia.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „ Zdrowy , aktywny i bezpieczny styl życia”, opracowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi .
W dniu 29.10.2019 r. w warsztatach wzięli udział uczniowie z klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 z Ostródy, w dniu 20.11.2019 r. z klasy ósmej Szkoły Podstawowej z Marwałdu, a w dniu 28.11.2019 r. uczniowie siódmej i ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 z Ostródy. Uczestnicy zajęć,  samodzielnie sporządzali zdrowe, kolorowe koktajle owocowo- warzywne, drobne przekąski dietetyczne i wyroby cukiernicze, oraz zdobywali wiedzę teoretyczną na temat zdrowego odżywiania.

Celem warsztatów było kształtowanie świadomości zdrowego stylu życia poprzez właściwe zachowania, przyzwyczajenia i nawyki prozdrowotne. Zajęcia pozwoliły ukazanie wpływu złego odżywiania na zdrowie oraz zainspirowały dzieci i młodzież do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Młodzież z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brała udział w przygotowaniach zdrowych posiłków oraz uczestniczyła w pogadance na temat profilaktyki zdrowotnej. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali drobne upominki i dyplomy. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

źródło: ZSZ Im. S.Petofi

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.