MŁODE PIŁKARKI Z GIMNAZJUM NR 2 W OSTRÓDZIE W TURNIEJU FINAŁOWYM COCA-COLA CUP!

Wielki sukces odniosły młode piłkarki z gimnazjum nr 2 w Ostródzie. W rozegranym w Warszawie finale makroregionalnym zajęły 4 miejsce i awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się w Gdańsku. Niestety nie udało się to chłopcom, choć niewiele zabrakło. 

13325537_752877594815469_6535687839273287531_nCoca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od osiemnastu lat, co roku angażuje około 40 tys. gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 720 tys. uczniów. W tym roku do turnieju zgłosiło się 2450 drużyn męskich i 1457 żeńskich. Co roku rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. Punktem kulminacyjnym turnieju jest spektakularny wielki finał krajowy, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbędzie się w Gdańsku w dniach 10-11 czerwca.

 29 maja w Warszawie odbył się jeden z czterech turniejów makrolegionalnych, w których prawo gry uzyskały po cztery najlepsze drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. W tym gronie znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ostródzie w kategorii dziewcząt i chłopców.

13263893_752877371482158_690917442094144791_nPrawo gry w turnieju finałowym w Gdańsku uzyskały po cztery najlepsze zespoły w obu kategoriach.
Dziewczęta w fazie grupowej wygrały 2 spotkania i 1 zremisowały, co dało nam „I miejsce ” w grupie. W ćwierćfinale na uczennice czekały zawodniczki z Gimnazjum nr 48 w Warszawie. Mecz zakończył się zwycięstwem 1-0, a bramkę na wagę awansu do finału w Gdańsku zdobyła Dominika Wójcik. Po meczu zapanowała wielka radość i łzy szczęścia.
Udało nam się awansować do turnieju finałowego, lata wytrwałej i ciężkiej pracy w klasach sportowych dały oczekiwany efekt.
Dziewczęta ostatecznie zakończyły turniej na IV miejscu.
Chłopcy również efektownie rozpoczęli rozgrywki grupowe, po 2 zwycięstwach i 1 porażce zajęli II miejsce i w ćwierćfinale trafili na rówieśników z Białegostoku. Mecz zakończył się niestety porażką 1-3. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Bartłomiej Wójcik. Zabrakło odrobinę szczęścia i koncentracji przy stałych fragmentach gry.

Uczennice z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie są jedyną drużyną w kategorii dziewcząt z województwa warmińsko-mazurskiego, która uzyskała prawo gry w finałach w Gdańsku.

Skład chłopców: Krzysztof Klimaszewski, Oskar Bojerle, Daniel Kleber, Konrad Komar, Bartłomiej Wójcik, Damian Sobolewski, Michał Kiński, Jakub Kapuściński, Jakub Grembocki, Kacper Nowicki, trener – Marcin Babalski.

Skład dziewcząt: Dominika Śledź, Wiktoria Henke, Weronika Stanowicka, Maria Olszewik, Julia Agejczyk, Dominika Wójcik, Sandra Gonciarz, Natalia Piątek, Alicja Buńka, Natalia Stachowicz, trener – Piotr Oliwa.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy!!! 🙂

Źródło: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.