WOJEWÓDZKI TURNIEJ EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY W MIŁAKOWIE

Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Miłakowie był organizatorem Wojewódzkiego Turnieju Ekologiczno-Przyrodniczego. Do udziału w konkursie oprócz młodzieży z Miłakowa zaproszono podopiecznych z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, a zaproszenie przyjęło 6: z Elbląga nr 2, Kętrzyna, Nidzicy, Szymanowa, Bartoszyc oraz Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.

Honorowy patronat nad imprezą objęło Nadleśnictwo w Dobrocinie, które również wsparło finansowo organizację konkursu.
23 Turniej rozpoczęli przedstawiciele sponsora – Nadleśnictwa Dobrocin witając gości, uczniów i nauczycieli. Występ zespołu teatralnego z pantomimie „Pory roku” pod kierunkiem wychowawców z internatu – Doroty Kiekiert, Moniki Czarneckiej i Ireneusza Szwechowicza uświetnił artystycznie imprezę. Uczestnicy konkursu, podzieleni na mieszane zespoły pod opieką wyznaczonych wychowawców (dla uniknięcia niezdrowej rywalizacji) mieli do wykonania określone przez organizatorów zadania. Organizatorzy turnieju przedstawili zwiastun poetyckiego filmu przyrodniczego „Mikrokosmos”, w którym specjalne obiektywy ukazywały dzień z życia owadów i roślin na łące.
22Wśród konkurencji turniejowych znalazły się: rozpoznawanie gatunków ptaków, krzyżówki, rebusy, segregowanie odpadów, odgadywanie odgłosów przyrody, a także rozpoznawanie za pomocą zmysłu dotyku i węchu warzyw i owoców. Uczniowie w poszczególnych konkurencjach wykazali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu przyrody i ekologii, ale najwięcej emocji wzbudziło zadanie polegające na odgadywaniu odgłosów takich jak szum lasu, odgłosy jaskółki, kruka czy hipopotama.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, albumy a opiekunowie zespołów – okolicznościowe statuetki dla szkoły oraz dyplomy. Nagrody zostały sfinansowane ze środków pozyskanych od Nadleśnictwa Dobrocin oraz WBS Jonkowo – oddziału w Miłakowie.
24Po zmaganiach turniejowych zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie udali się na pieczoną kiełbasę z grilla. Pogoda była znakomita, a humory wszystkim dopisały. Gościom i uczestnikom impreza bardzo się podobała i obiecali przyjechać za rok.
Imprezę wsparli nauczyciele – M. Zaborowska, D. Jurczak, M. Podlasek-Boczulak, które z uczniami szkoły zawodowej przygotowały słodki poczęstunek. O piękną dekorację i wystrój sali zadbała Beata Tomasz, a sprzętem muzycznym, obsługą fotograficzną i techniczną zajął się Paweł Przybysz. Koordynatorem projektu z ramienia organizatora była Agnieszka Przybysz.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostródzie
Waldemar Przybysz, Henryk Kropidłowski, Paweł Przybysz

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.