WSPÓLNE ZAJĘCIA MŁODZIEŻY Z PETOFIEGO I SENIORÓW Z DPS W MOLZIE

25 lutego wychowanki Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petȍfi w Ostródzie wraz z wychowawcą Agnieszką Kołodziejską po raz kolejny odwiedziły seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Molzie, w gminie Łukta. Urządziły tam mini warsztaty rękodzieła i wspólnie z seniorami robiły kwiaty z bibuły.
Tym razem młodzież nie występowała przed seniorami, postanowiła natomiast nauczyć się od nich pięknej sztuki wyrabiania kwiatów. Jedna z mieszkanek DPS w Molzie – pani Zosia, robi takie ozdoby odkąd pamięta. Młodzież pod jej czujnym okiem nauczyła się robić maki, powoje oraz róże. Wystarczył drucik, trochę bibuły i cierpliwości.
Pan Roman natomiast pokazał dziewczętom, jak można robić domy ze sklejki i zapałek. Poprosił jedną z wychowanek o narysowanie konwalii na desce, którą potem będzie mógł wyrzeźbić. Wspólna praca była ciekawa i twórcza, a atmosfera niezwykle rodzinna i pełna humoru. Młodzież obdarowała seniorów własnoręcznie zrobionymi kartkami z życzeniami, ciastem oraz oczywiście bukietem kwiatów. Babcie i dziadkowie odwdzięczyli się ozdobami wielkanocnymi oraz płaskorzeźbą w drewnie. Młodzież bardzo sobie ceni integrację i wspólnie spędzony czas z seniorami. Dziękujemy seniorom i terapeutce zajęciowej – pani Magdzie. Dziewczęta obiecały, że już niedługo znów przyjadą do Molzy.

Tekst: Agnieszka Kołodziejska
Foto: Agnieszka Kołodziejska, Paulina Hetka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.