WYCHOWANKOWIE SOSW W MIŁAKOWIE NA OBOZIE W AUGUSTOWIE

Młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie wraz z opiekunami przebywa na dwutygodniowym obozie w Augustowie, który zorganizowany został we współpracy z Podlaskim Stowarzyszeniem Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Start” w Białymstoku. Projekt ten nosi nazwę „Cykl obozów usamodzielniających osoby niepełnosprawne”.

Ideą obozu jest usamodzielnienie wychowanków SOSW w Miłakowie, gdzie podczas pobytu w sercu Puszczy Augustowskiej nad brzegiem jeziora Białego oraz prastarych kompleksach leśnych, chronionych statusem Parku Narodowego mają do dyspozycji obiekty SPA i Aqua Park (baseny, zjeżdżalnie, saunę, jacuzzi, salę do siatkówki i inne).
W realizacji przedsięwzięcia uczestniczą osoby niepełnosprawne z województwa: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.
Warto dodać, że uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Miłakowa od kwietnia uczestniczą w innym projekcie pn.: „Ćwiczę, myślę, rozwijam się” realizowanego również wspólnie z Podlaskim Stowarzyszeniem Sportowym „START” w Białymstoku. Wspomniany projekt, którego zakończenie zaplanowano na marzec 2017, jest realizacją przedsięwzięć placówek z 3 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Zdjęcia i tekst: Waldemar Przybysz

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.