,,Z WIZYTĄ NA PLANECIE MAŁEGO KSIĘCIA” W SP 5

Język polski to nie tylko ortografia, gramatyka i czytanie lektur. To także doskonała okazja, by połączyć naukę z zabawą. Przekonali się o tym jakiś czas temu uczniowie klasy VII, którzy pod kierunkiem pani Jowity Adamskiej stworzyli makiety i plakaty przedstawiające planetę Małego Księcia – głównego, a zarazem tytułowego bohatera powiastki filozoficznej autorstwa francuskiego pisarza – Antoine de Saint Exupéryego.

Podczas omawiania lektury obowiązkowej uczniowie poznali ciekawostki z życia autora, a także wybrali się w międzyplanetarną podróż po planetach, na których gościł chłopiec. Poznali też ich mieszkańców, ale przede wszystkim zrozumieli przesłanie utworu, który ma zadanie uczyć, czym jest prawdziwa miłość i przyjaźń.

Zgodnie z treścią lektury najważniejsze są wartości duchowe, nie materialne, co doskonale potwierdza jeden z cytatów analizowanych na zajęciach: ,,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Zwieńczeniem omówienia ,,Małego Księcia” było wykonanie makiety bądź plakatu z uwzględnieniem wszystkich elementów znajdujących się na asteroidzie B-612.

Uczniowie klasy VII rewelacyjnie wywiązali się z zadania, które można teraz podziwiać w formie wystawy umiejscowionej na łączniku.

Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest pani Jowita Adamska – polonistka.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.