NOWY ARMATOR PLANUJE REJSY STATKIEM “BURSZTYN” JUŻ OD 10 CZERWCA

Szykuje się nowa alternatywa dla rejsów organizowanych przez Żeglugę Ostródzko-Elbląską. Od 10 czerwca zarówno po Jeziorze Drwęckim, jak i na trasie do Elbląga, w tym po pochylniach, będzie pływał nowy statek – Bursztyn.

Armatorem i organizatorem rejsów jest firma Ekopolar, znana także z produkcji tradycyjnych lodów znanych jako Smaki PRL-u.

Bursztyn został wybudowany w roku 1966 przez nie istniejącą już Warszawską Stocznię Rzeczną jako “Karolinka” do 2005 roku pływał w Śląskim Parku Kultury w Chorzowie. Firma Ekopolar kupiła go w opłakanym stanie. W 2011 roku statek w stanie agonalnym trafił do Ostródy, gdzie przeszedł gruntowny remont poszycia, maszynowni, nadbudówek. Zagospodarowana została rufa statku gdzie powstało 9 miejsc siedzących, został wybudowany niewielki bufet w części dziobowej statku oraz toaleta w tylnej części sterówki.

Bursztyn został rozebrany do gołego kadłuba, cała część poniżej linii wody została wycięta i wymieniona (około 50 m2 blachy okrętowej) Odbudowa objęła 90 % całości statku. Obecnie Bursztyn pod względem technicznym i zakresem wykonanych prac jest “nowym statkiem” Remont trwał 5 lat na miejscu w Ostródzie i prawie w całości został wykonany przez 1 osobę. Wiosną roku 2017 statek został ponownie zwodowany.

Bursztyn posiada 48 miejsc dla pasażerów, bufet z expresem do kawy i mikrofalówką do dyspozycji pasażerów. Będzie uprawiał żeglugę po jeziorze drwęckim, kanale Ostródzko-Elbląskim i po pochylniach.

Godzinny rejs po jeziorze Drwęckim kosztował będzie 20zł normalny i 15zł ulgowy. Warunek – w rejsie musi wziąć w sumie udział minimalnie 10 osób. Maksymalnie jednorazowo może popłynąć  48 osób.

Rejsy godzinne po pochylni w Buczyńcu kosztować będą 30zł bilet zwykły i 25zł ulgowy. Rejs 5 godzinny z Buczyńca do Elbląga kosztował będzie 80zł normalny i 70zł ulgowy, co wydaje się bardzo atrakcyjną ofertą. W cenę biletu wliczona jest kawa i ciepłe napoje na statku.

Statek można również wyczarterować – cena ustalana jest wtedy indywidualnie. Firma zapewnia także usługi cateringowe z własnym mobilnym zapleczem gastronomicznym “Smaki PRL-u “.

Przez pierwszy tydzień rejsy odbywać się będą na na pochylni Buczyniec, następnie sukcesywnie będą przenoszone także na Jezioro Drweckie.

Firma Ekopolar planuje również budowę całkiem nowego statku na 120 osób.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.statkiempotrawie.com

Dokładne terminy i miejsca aktualnych rejsów poda także profil na facebooku www.facebook.com/StatekBursztyn/?fref=ts

Zapraszamy do jego polubienia i skorzystania z tej ciekawej możliwości poznania naszego regionu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.