ODBYŁ SIĘ PIERWSZY LOT W SZYMAN DO RZESZOWA

Mieszkańcy Warmii i Mazur uzyskali możliwość szybkiej podróży na Podkarpacie. 17 czerwca odbył się lot inauguracyjny z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Rzeszowa, w którym wziął udział marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Nowe połączenie zbliża odległe regiony kraju.

Pasażerowie mogą skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Rzeszowa i z powrotem przez trzy miesiące (do 5 września 2022 roku) – dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki.

Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski – Warmię i Mazury oraz Podkarpacie – przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątkówpodkreśla marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.Jestem przekonany, że zarówno mieszkańcy północno-wschodniej Polski pragnący spędzić urlop w urokliwym Rzeszowie czy w kameralnych Bieszczadach, jak również turyści z Podkarpacia planujący błogi wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior, docenią główną zaletę nowego połączenia linii lotniczych LOT, czyli bardzo wyraźnie zaoszczędzony czas podróży, bo leci się tylko godzinę.

W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka na pierwszy samolot z Warmii i Mazur czekał tradycyjny salut wodny. Pasażerów przywitał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Droga z Bieszczadów na Mazury od dziś znacznie się skróciła. Cieszę się, że możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. To nowość w ofercie naszego lotniska, które z wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Polacy chętnie odpoczywają w Bieszczadach i na Mazurach. Teraz podróż w te miejsca będzie znacznie krótsza – zaznacza marszałek Ortyl. – Można też potraktować lot jako przesiadkę, ponieważ destynacje, które proponuje Jasionka na rozpoczynające się właśnie wakacje, są niezwykle atrakcyjne. Pozwala to zaplanować urlop zarówno w kraju, jak i w słonecznym Zadarze czy w pięknej Wenecji.

Bilety w cenie od 90 zł/os.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.