OFENSYWA REMONTOWA NA DROGACH POWIATOWYCH

Powiat ostródzki przy wsparciu środków zewnętrznych i współpracy z samorządami wojewódzkim i gminnymi rozpoczyna kilka zadań inwestycyjnych na drogach powiatowych.
Jedna z ważniejszych modernizacji czeka w najbliższym czasie ul. Czarnieckiego na odcinku od ul. Kopernika do ul. 11 Listopada.
Remont obejmie nie tylko modernizację i wzmocnienie nawierzchni, ale również budowę dwóch rond na skrzyżowaniach: Kopernika – Jana III Sobieskiego – Czarnieckiego oraz Czarnieckiego – Grunwaldzka.
Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił już przetarg, który zostanie rozstrzygnięty po 27 maja. Dlatego od czerwca 2016 r. na terenie Ostródy możemy liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Utrudnienia będą dotyczyć również ul. Grunwaldzkiej, której remont rozpoczęto już w kwietniu.

Niebawem rozpocznie się również remont drogi powiatowej nr 1233N Wirwajdy – Lipowo – Zajączki – Wygoda, na dwóch odcinkach – w miejscowościach Turznica i Reszki. Piszemy o tym wyżej.

Przebudowa czeka także drogę wojewódzką nr 519 na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 7 w Małdytach do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 527 w Morągu (z przebudową skrzyżowania dróg nr 519 i 527 – czyli ulic Kasprowicza, 3 Maja i Dąbrowskiego w Morągu). Długość rozbudowywanego odcinka wyniesie 13,3 km. Droga na tym odcinku przebiega przez miejscowości Wilamowo i Dobrocin do Morąga.

Ponadto w Morągu planowana jest budowa obwodnicy Starego Miasta o długości ok. 1,3 km, od skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z ul. Wenecką do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 527 (ul. Pomorska, Sienkiewicza, Wróblewskiego – bez przebudowy tego skrzyżowania).

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.