OLSZTYN. NAJNOWOCZEŚNIEJSZY TOMOGRAF DLA DZIECI

Pracownia tomografii komputerowej Affidea, mieszcząca się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wzbogaciła się w najnowocześniejszy tomograf komputerowy.

Nowy, 64-rzędowy oraz 128-warstwowy sprzęt zapewnia najwyższą jakość diagnostyki, przy wielokrotnym obniżeniu dawki. Urządzenie umożliwia komfortową i bezbolesną diagnostykę w onkologii, traumatologii i szeregu innych, także nieonkologicznych schorzeń.

Nowy tomograf dostarcza obrazy o wysokiej rozdzielczości, dzięki którym można uzyskać obrazy najdrobniejszych szczegółów anatomicznych, przy odpowiednio dobranych, jak najmniejszych dawkach promieniowania – dlatego sprzęt ten jest szczególnie bezpieczny dla dzieci.

Kliknij by powiększyć.

Oprogramowanie poprawiające rozdzielczość przestrzenną jest możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi przetwarzania obrazu. Za pomocą urządzenia można wykonać m.in. badania klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy, czy zatok. Daje ono również możliwość rozszerzenia zaawansowanych badań serca. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w rutynowych badaniach, jak i badaniach w przypadku urazów, ale także w medycynie ratunkowej i traumatologii. Niska dawka, czytelniejszy obraz i większa liczba badań w krótszym czasie – to największe zalety Revolution EVO pracującego już na rzecz pacjentów z Olsztyna i okolic.

Aparat służy przede wszystkim małym pacjentom Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie dlatego został specjalnie pod potrzeby Szpitala przygotowany. – Pobyt w szpitalu, wiążące się z nim procedury medyczne, to stres dla dziecka i dla rodziców, a jak już dziś wiemy na pewno, stres nie jest sprzymierzeńcem leczenia. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by nasz sprzęt był nie tylko doskonały technicznie i bezpieczny, ale i przyjazny małym pacjentom. Dzieciaki mają poczucie, że wchodzą do wielkiego akwarium.

Przyjemne kolory, miłe, uśmiechnięte postaci, łagodzą dziecięcy stres i przekonują maluchy, że badanie nie musi być straszne. Taki wystrój wzbudza pozytywne emocje także u dorosłych pacjentów. – wyjaśnia Adam Żmudziński, Dyrektor Regionu Warmińsko – Mazurskiego Affidea.

Badanie metodą tomografii komputerowej jest szybką i bezbolesną techniką diagnostyki obrazowej. Przy pomocy dobranej indywidualnie, optymalnej dawki promieniowania rentgenowskiego, powstają obrazy narządów wewnętrznych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu aparatu Revolution EVO monitorowana jest wielkość dawki promieniowania, jaką otrzymują pacjenci, tak, by zapewnić odpowiedni wynik diagnostyczny, przy minimalnej dawce promieniowania.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.