OD CZERWCA ZA ŚMIECI ZAPŁACIMY RAZY DWA. OPŁATA PODNIESIONA DO 22ZŁ I 44ZŁ

Dzisiaj na posiedzeniu Zgromadzenia Gmin „Czyste środowisko” przegłosowano nową kwotę opłat za wywóz odpadów, która będzie obowiązywać od 1 czerwca 2020 r.

Od 1 czerwca wszyscy mieszkańcy 19 gmin należących do Stowarzyszenia Czyste Środowisko zapłacą 22 zł za segregowane odpady na osobę i 44 zł za odpady nieposortowane.

Za przyjęciem nowych stawek głosowały 23 osoby. Przeciw nowym stawkom było 11 osób, w tym Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak oraz radni Rady Miejskiej w Ostródzie: Jarosław Borzuchowski, Adrian Godlewski i Mirosław Godlewski. Dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Nowe stawki to:
▶️ 22 zł za osobę – przy segregowaniu śmieci (obecnie 11 zł)
▶️ 44 zł za osobę – przy braku segregacji (obecnie 14 zł)

Przykładowo. Rodzina z dwójką dzieci, która segregowała śmieci przed zmianą, płaciła 44zł miesięcznie – teraz 88zł.

W przypadku rodziny niesegregującej wygląda to jeszcze bardziej dosadnie, opłata idzie w górę razy 3 – zamiast 56zł, przyjdzie jej zapłacić 168zł

Niestety, segregując śmieci nadal będzie możliwość płacenia, wyższej stawki (czyli 44zł na osobę miesięcznie). Ponieważ ustawodawca nałożył na zarządców nieruchomości obowiązek zapewnienia segregacji.

Oznacza to wzrost kosztów dla spółdzielni mieszkaniowych, które segregują śmieci, a to może skutkować wzrostem czynszów. Mało tego, może się zdarzyć, że mieszkańcy osiedli sumiennie segregujący śmieci zapłacą wyższą stawkę (44zł) tylko dlatego, że znajdzie się niewielu osobników, którzy nie segregują.

 

6 komentarzy

Dopytajcie w związku gmin, bo podobno wysłannik miasta źle coś przekazuje i nie będzie opcji niesortowania 44zl

Proszę pisać precyzyjniej, radny z Ostródy zgłosił wniosek o głosowanie imienne. Nieprawdą jest, że głosowanie było tajne, głosowanie odbyło się w sposób JAWNY poprzez podniesienie ręki. Proszę zatem nie wprowadzać mieszkańców w błąd.

Skandal, jakie dwa razy tyle skoro za nie segregowane odpady jest 14zł a ma być 44 to czyste złodziejstwo w biały dzień!

Podniesienie stawek i liczenie wszystkich z wyższej spowoduje że nie ma sensu segregować. Zamiast zachęcać ludzi to działają. Mam nadzieję, że Prezes Jednosci będzie za segregowaniem. Bo inaczej nigdy nikogo tego nie nauczymy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.