OSTRÓDA: “AWANTURA” O ŻŁOBEK? GDZIE W KOŃCU POWSTANIE?

W tym roku Miasto Ostróda pozyskało środki z funduszy europejskich na utworzenie 64 miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. Jego uruchomienie planowane jest na rok 2020.

Wśród rodziców uczniów uczęszczających do SP 3 zawrzało. Chodzą bowiem pogłoski, iż nowy żłobek ma powstać własnie w budynku tej szkoły. Zdaniem rodziców, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie jest dobrze przygotowana pod kątem infrastruktury dla dzieci szkolnych, nie dla maluchów do lat 3. Nie zgadzają się także na to, by ich pociechy przenieść w inne miejsce.

My z rodzicami już działamy. Nie możemy pozwolić, że tak dobrze prosperująca szkoła, idealnie przygotowana dla dzieci klas I-III ma teraz zostać przekształcona w żłobek. Co z naszymi dziećmi? Czy nie można żłobka ulokować gdzie indziej? My z rodzicami już działamy. Rodzice z klasy mojej córki już podpisali petycję do Pana Burmistrza. Podpisy zbieramy dalej. Nie zgadzamy się z przenoszeniem naszych dzieci gdziekolwiek. – dodaje Anna, mama uczennicy klasy I SP 3.

Dziś (13.09.2019) przed godziną 10:00, na oficjalnym FB Miasto Ostróda moglismy przeczytać informację:

ŻŁOBEK W OSTRÓDZIE. Szanowni Państwo,
Miasto Ostróda pozyskało środki z funduszy europejskich na utworzenie 64 miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. Jego uruchomienie planowane jest na rok 2020. Dementujemy informację, jakoby lokalizacja żłobka była ostatecznie ustalona. Dementujemy informację, że Miasto zamierza w całości przeznaczyć budynek SP 3 na nowy żłobek. Dementujemy informację, że Miasto planuje sprzedaż budynku SP 3 lub sali gimnastycznej. Wszystkie osoby, które chcą uzyskać wiarygodne i prawdziwe informacje na temat nowego żłobka, a w szczególności wariantów jego lokalizacji, zapraszamy na spotkanie z Burmistrzem Ostródy Zbigniewem Michalakiem na spotkanie w najbliższy poniedziałek 16. września o godz. 17:00 w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Na spotkaniu dowiedzą się Państwo: – jakie są proponowane przez Miasto lokalizacje nowego żłobka, – jakie są terminy przyjęcia dzieci, – jakie są zasady przyjęcia dziecka do żłobka, – jakie będą opłaty za korzystanie ze żłobka. Zapraszamy Państwa do dyskusji. Naszym celem jest współpraca i podjęcie dialogu. Jednocześnie informujemy, że żadna z gazet, ani żaden internetowy serwis, które opublikowały informacje nt. lokalizacji nowego żłobka i planów w kontekście SP 3, nie zwróciły się do Miasta z zapytaniem o potwierdzenie lub zaprzeczenie opublikowanych przez siebie wiadomości. Zainteresowane na osoby zapraszamy do udziału w poniedziałkowym spotkaniu.

Przeglądając w ostatnim czasie FB widać, że temat jest “na językach” wielu osób. Jaka będzie ostateczna decyzja Pana Burmistrza? Tego powinnismy dowiedzieć się już niebawem.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.