OSTRÓDA: STAWIAJĄ WIELKI MASZT 5G POMIĘDZY DOMAMI, MIESZKAŃCY MÓWIĄ ”NIE!”

Kurz po batalii o zastopowanie budowy biogazowni w Lubajnach jeszcze nie opadł, a już mamy kolejny ”popis” poszanowania własności i godności okolicznych mieszkańców ze strony inwestora z grubym miechem pieniędzy za pazuchą.

Maszt przekaźnikowy ma powstać przy ul. Partyzantów, tuż przy płocie domu rodzinnego i w bliskim sąsiedztwie przynajmniej kilkudziesięciu domostw. Mieszkańcy nie tylko martwią się tym, że ich nieruchomości staną się niewiele warte, że pieniądze zainwestowane w remonty domów nigdy się nie zwrócą. Równie duże poruszenie wywołują obawy o zdrowie. Ostródzianie z Osiedla Drwęckiego nie chcą żyć w takich warunkach.

Wiele wskazuje na to, że mamy teraz sezon na protesty. Swój sprzeciw mieszkańcy będą musieli skierować bezpośrednio do inwestora, ponieważ na wtorkowym (20.02.24) spotkaniu Rady Osiedla okazało się, że Starostwo które jest organem decyzyjnym w tej sprawie, nie wydało pozwolenia na budowę (mimo iż tabliczka na płocie placu budowy mówi co innego). Wojewoda również pozwolenia nie dał, to Sąd Administracyjny w Olsztynie uchylił decyzje obu tych organów.

Poniżej petycja mieszkańców Osiedla Drwęckiego:

Wszyscy mieszkańcy osiedla Ostróda Osiedle Drwęckie zwracamy się o przerwanie budowy wieży przekaźnikowej.

Inwestycja budowy znajduje się w pobliżu budowy domów jednorodzinnych z dziećmi oraz osoby starsze z grupą o podwyższonej wrażliwości na negatywne oddziaływanie promieniowania.

Nadmieniamy, że nie konsultował i nikt nie został poinformowany, zapoznany o tej decyzji nawet z mieszkańcami najbliżej mieszkającymi. Nadajnik niech będzie usytuowany w bezpiecznym od zabudowań, a nie w skupisku mieszkających tam ludzi, a w szczególności sąsiadujących i odgrodzonych płotem ludzi. Prosimy Pana Burmistrza, Pana Starostę, Wydział Budowy o podjęcie decyzji o wstrzymaniu działań budowy i konsultację, informację zainteresowanych mieszkańców, których ten problem dotyczy.

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.