OSTRÓDA YACHT CHCE WYBUDOWAĆ JESZCZE JEDNĄ HALĘ

Największy pracodawca w naszym powiecie, spółka Ostróda Yacht, pomimo drastycznych wzrostów cen energii, cały czas zdaje się być w fazie rozwojowej, do urzędu miejskiego wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej  ws. budowy kolejnej hali produkcyjnej .

Na Biuletynie Informacji Publicznej możemy przeczytać:

(…) z wniosku z dnia 27.09.2022r. Ostróda Yacht Sp. z o.o., ul. Spokojna 1, 14100 Ostróda, reprezentowanego przez Pana Mirosława Hajdukiewicz Prezesa Zarządu, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: Budowa hali produkcyjnej obejmującej rozbudowę o nową halę produkcyjną Zakładu Prototypów Łodzi przy ul. Osiedlowej w Ostródzie, na działce nr 157/2, obręb 11.

Miasto pojęło kroki mające na celu wydanie owej decyzji:

Burmistrz Miasta Ostróda, wystąpił pismem z dnia 12 października 2022r. do: Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie Delegatura w Elblągu, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostródzie i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Gdańsku Zarząd Zlewni w Toruniu o wydanie opinii w sprawie stwierdzenia obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiego obowiązku, o określenie zakresu raportu o oddziaływaniu na środowisko wnioskowanego przedsięwzięcia.

Ostródzka stocznia zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników i produkuje łodzie głównie na rynki: zachodnioeuropejski oraz amerykański. Roczna produkcja to ponad 4000 jednostek pływających. Zakład jest częścią francuskiego koncernu Beneteau.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami spółki i nie wystąpi żaden wstrząs geopolityczny, można zakładać że będzie zatrudniała jeszcze więcej osób.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.