OSTRÓDZIANIN LEON JUŻ 15 WRZEŚNIA ZAGRA W OPOLU

Ostródzianin, wokalista i gitarzysta LEON (Paweł Krześniak), po wygranej w programie „O! polskie przeboje” –  15 września wystąpi w koncercie „Debiuty” podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

LEON czyli Paweł Krześniak. Pochodzi z Ostródy. Ma 23 lata. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Postanowił posługiwać się drugim imieniem LEON, które wykorzystał jako pseudonim artystyczny. Tym bardziej, że jest ono bardzo w stylu retro/vintage i adekwatne do jego inspiracji muzycznych

Początkowo studiował na politechnice, myśląc, że ma zmysł techniczny. Ale, jak mówi:  „Przecież już wymyślono i udoskonalono gitaręJ, więc stwierdziłem, że jej brzmienie będę mógł wzbogacić śpiewem. A to już umiejętności artystyczneJ, więc szybko zdecydowałem się je sukcesywnie rozwijać i podjąłem studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku”.

Na swojej artystycznej drodze spotkał kompozytora i producenta Tomka „Konfi” Konfederaka, który na swoim koncie ma już sukcesy z Kasią Popowską i Sarsą, pisząc w ostatnim czasie takie hity, jak „Przyjdzie taki dzień”, „Naucz mnie” czy „Zapomnij mi”.

„To właśnie ten doświadczony muzyk, w myśl dewizy „Kabaretu Starszych Panów” – piosenka jest dobra na wszystko –  utwierdził mnie w przekonaniu, że muzyka musi dawać radość a refreny piosenek, muszą wpadać w ucho” – wspomina Leon.

I tak łącząc gremialnie siły, powstały piosenki, które można nazwać modern vintage, będący połączeniem muzyki pop z oldschoolowym charakterem.

Obecnie LEON pracuje w studio nagraniowym nad swoją debiutancką płytą.

Podczas występu w Opolu (15.09.2017 g. 22:15) Leon zaśpiewa swoją piosenkę “Tylko Powiedz”, do której nakręcono już teledysk.

 

Jak mówi: „Tylko powiedz” to piosenka bardzo przebojowa, z łatwo wpadającym w ucho refrenem. Udało się w niej połączyć muzykę pop z gatunkami, które uznane są za oldschoolowe, jak folk, country czy rhythm’n’blues. Jednak zawsze fascynowała mnie twórczość Boba Dylana, Toma Petty, Johnny Casha i Johna Mayera. Myślę, że słychać te echa w piosence”.

Liczymy na głosy Ostródzian!!! Numer sms, jego treść oraz system jego wysyłania będzie podany podczas emisji „Debiutów”. Jak to zwykle bywa, głosuje się w trakcie występu Artysty do czasu zamknięcia tzw. bramek sms.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.