OSTRÓDZKA MŁODZIEŻ NAGRAŁA FILM I BIERZE UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

OSTRÓDZKA MŁODZIEŻ NAGRAŁA FILM I BIERZE UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych powstał w 2008 roku. Ideą przyświecającą temu pomysłowi była chęć prezentowania filmów realizowanych przez młodych ludzi w warunkach do tego najbardziej naturalnych – czyli w KINIE.

W całej Polsce mamy bardzo kreatywną młodzież, ale brakuje przestrzeni, w której mogłaby prezentować swoją szeroko rozumianą twórczość. Rozwój społeczny młodych ludzi przebiega w różnych obszarach, a jednym z najbardziej podstawowych jest także uczestnictwo w kulturze i jej współtworzenie. Buduje to tożsamość jednostki i zakorzenia ją w społeczności.

Finaliści mają okazję zobaczyć swoją produkcję na wielkim ekranie, a obrazy są oceniane przez profesjonalne jury. Do tej pory w składzie sędziowskim zasiadały takie osobistości jak m.in. Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Kasia Nosowska, Jerzy Zelnik, Andrzej Kołodyński, Paweł Sala, Andrzej Kopiczyński, Małgorzata Lewińska, Krzysztof Majchrzak, Eryk Lubos, Józef Gębski, Barbara Paciorkowska i wielu innych znanych twórców filmowych, krytyków i artystów.

Autorami amatorskiego filmu są nastolatkowie z Ostródy, a dokładnie są to uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Dominika Savio: Filip Pokrzywnicki, Jakub Połuszejko, Mateusz Kamiński, Matylda Gwóźdź, Aleksandra Bajerowska. Wyreżyserował go Michał Lendzion.

Krótkometrażowy film „Dezerter” opowiada losy jednego z polskich żołnierzy II Wojny Światowej. Nie mogąc wytrzymać presji, krwi oraz śmierci na polu bitwy decyduje się na poważny krok- dezercję. Po ucieczce z wojska chce się spotkać ze swoją ukochaną narzeczoną Basią. W trakcie tej podróży spotyka go wiele przeciwności losu.

Głosować na film naszej młodzieży można za pośrednictwem kanału YT. Wystarczy dać „łapkę” w grę. Do dzieła! Link do filmu —> klik

Głosowanie trwa do końca kwietnia.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.