OTO (UKOŃCZONY) KOMPLEKS SZKOLENIOWY DLA DRUŻYN POŻARNICZYCH W GÓRCE

Prawie rok temu na spotkaniu w Starostwie Powiatowym ogłoszono budowę ”Kompleksu Szkoleniowo-Treningowego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych” – ten obiekt miał sąsiadować z nową Komendą Straży Pożarnej w miejscowości Górka.

Miał to być pierwszy taki ośrodek w regionie, do wykorzystania dla wszystkich jednostek OSP w powiecie ostródzkim. Problem jednak w tym, że jesteśmy świadkami absurdalnej sytuacji, ponieważ stan faktyczny nijak się ma do stanu jaki figuruje teoretycznie, czyli w dokumentach.

(…) (środki) zostały właśnie przekazane. Muszą wykorzystane być do końca roku, więc do końca listopada ten obiekt musi powstać.

– powiedział Starosta Andrzej Wiczkowski dla Telewizji Mazury 10 sierpnia 2023 roku.

Środków tych było 634 201 zł – Kwota 500 000 zł została przyznana z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pozostała część środków, czyli 134 201 zł, została skompletowana dzięki budżetom Powiatu Ostródzkiego oraz gmin: Łukta, Miłomłyn, Grunwald, Małdyty, Dąbrówno i Ostróda.

No i przechodzimy do sedna problemu, według dokumentów roboty odebrano w listopadzie 2023 roku, pieniądze przelano na konto wykonawcy. Wysłano również do składających się na przedsięwzięcie samorządów podziękowania i zaproszenie na uroczyste otwarcie, które ”nastąpiło” w pierwszym kwartale 2024 roku.

Najprościej będzie napisać, że w wymiarze księgowym i wirtualnym ten kompleks obejmujący trawiaste boisko wielofunkcyjne o wymiarach 105 x 68m, bieżnię o szerokości 4m oraz system zraszania boiska – istnieje.

Tymczasem w miejscu, gdzie miał powstać widzimy ściernisko – płaski piaszczysty teren i początkowe prace przy najprawdopodobniej systemie nawadniającym.

Wnioski z powyższej sytuacji każdy może wyciągnąć sam. Szkoda tylko, że to już nie szokuje, że takie praktyki stały się naszą szarą rzeczywistością.

MeloRadio podało, że sprawą zainteresowali się niektórzy radni gminy Ostróda i zamierzają przekazać swoją wiedzę prokuraturze. Także sprawa jest rozwojowa.

Przekazanie dofinansowań i wspólne zdjęcie – sierpień 2023 roku
Stan faktyczny, sprzed dwóch dni.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.