RONDO OTWARTE (CZĘŚCIOWO)

Wiele osób, zwłaszcza mieszkających na osiedlu Drwęckim może odetchnąć z ulgą. Dzisiejszego popołudnia rondo Mickiewicza/Olsztyńska zostało cześciowo dopuszczone do ruchu.

Skrzyżowanie jeszcze jest zamknięte od południowej strony (ul. Mickiewicza), ale może jeszcze dziś zostanie otwarte całkowicie, w momencie gdy zostanie zabrany z placu budowy sprzęt ciężki.

I tak powoli kończy się szeroko komentowana historia ciągnącej się w nieskończoność budowy, która ruszyła w październiku 2023 roku. A przed nami kolejne drogowe wyzwania – niebawem wykonawca przeskoczy na skrzyżowanie Olsztyńska/Drwęcka/Niepodległości, wtedy zapewne znowu będziemy mieli pole do komentarzu. Tymczasem można już śmiało jeździć w kółko.

Proponujemy jednak wstrzymać nerwy i nie wyładowywać ich na robotnikach – przecież to nie oni ustalają terminów – te kwestie zawarte są w umowie.

Wartość robót budowlanych obu rond wynosi około 10 mln zł, z czego około 9,5 mln zł to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – edycja II.

1 comments

W październiku 2022r. Coś się panu roczek przesunął. Takie rondo budowano 1 rok i 7 miesięcy. Wstyd i hańba. Kto nawalił jak zwykle nie będzie wiadomo. Terminy ruchome, bez kar. To tylko u nas w kraju nad Wisłą takie obsuwy mogą być. Gdzie nam Do Europy – włodarze miasta.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.