OTWARTO WYREMONTOWANE ODCINKI. WYDANO PONAD 10 MILIONÓW

Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanych dróg na terenie Powiatu Ostródzkiego.

Przebudowa dotyczyła dróg m.in. w Gminie Miłakowo – Boguchwały oraz w Gminie Morąg – Jurki, Bogaczewo oraz dwóch ulic na terenie miasta Morąg. Koszt realizacji zadań to ok. 10 mln zł, z czego połowa tej kwoty to dofinansowanie w ramach FDS, którego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. Wsparcia finansowego udzieliła również Gmina Morąg dla zadań realizowanych na jej terenie.

Zrealizowano zadania remontu/przebudowy dróg takich jak:
  1. Remont drogi powiatowej Nr 1199N na odcinku Boguchwały – Wilnowo
  2. Remont drogi powiatowej Nr 1203N na odcinku Wilnowo – Ględy
  3. Remont drogi powiatowej Nr 1189N m. Jurki
  4. Przebudowa ulicy powiatowej Nr 1178N Przemysłowa w m. Morąg
  5. Przebudowa ulicy powiatowej Nr 3091N Kaszubska w m. Morąg
  6. Remont dróg powiatowych Nr 1178N i Nr 1183N w m. Bogaczewo
Łączna długość wyremontowanych/przebudowanych dróg to 8,2 km.
Zadania realizowano w miesiącach: listopad 2019r. – sierpień 2020r.
W ramach prowadzonych zadań na zniszczonych drogach położono nową nawierzchnię bitumiczną, wyremontowano/przebudowano chodniki i zatoki postojowe, utwardzono pobocza, wyremontowano/przebudowano istniejące odwodnienie oraz zastosowano nowe oznakowanie pionowe i poziome. Dzięki temu poprawi się nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.
Jako pierwszą, oddano do użytku drogę na terenie Gminy Miłakowo i Morąg, na odcinku Boguchwały – Wilnowo. W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczył Wojewoda Artur Chojecki, przedstawiciele władz i radni Powiatu Ostródzkiego, Gminy Morąg i Miłakowo oraz przedstawiciele lokalnej społeczności. Następnie zgromadzeni goście udali się do miejscowości Jurki. Ostatnim etapem uroczystości było otwarcie dróg na terenie miasta Morąg tj. ul. Przemysłowej i Kaszubskiej oraz dróg w miejscowości Bogaczewo, gdzie symbolicznie dokonano otwarcia i przecięcia wstęgi.
Jeszcze w tym roku, w naszym powiecie dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych zostanie wyremontowana droga na terenie Gminy Grunwald i Dąbrówno, na odcinku Glądy – Tułodziad
Łącznie zostały pozyskane środki finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych na remont/przebudowę 23 km dróg powiatowych.
Źródło informacji/Foto: Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.