PAMIĘTAJCIE. NIE MUSICIE INSTALOWAĆ INWIGILACYJNEJ APLIKACJI ”KWARANTANNA DOMOWA”

Niektórzy z Was nawet wbrew swojej woli, mogą zostać podani przez osoby trzecie jako osoba kwalifikująca się do kwarantanny czyli taka, która miała kontakt ”zakażonym”.

Wówczas jesteście zsyłani do aresztu domowego, do tego zgodnie z tym co mówi władza trzeba zainstalować aplikację ”Kwarantanna Domowa”, która jest narzędziem inwigilacyjnym, śledzącym Wasze poczynania. Do tego teoretycznie zobowiązanym się jest wysyłać ”selfie” na wezwanie. Jak się okazuje – wcale taki obowiązek prawny nie istnieje.

źródło: Kancelaria Prawna Lega Artis

Poniżej opinia prawna na ten temat:

W związku z licznie kierowanymi pytaniami do nas czy taki obowiązek istnieje, postanowiliśmy to wyjaśnić i tak zgodnie z ustawą taki obowiązek został wpisany do ustawy, lecz przecież nie został wpisany obowiązek posiadania przez każdego telefonu typu SMARTFON zatem nikt nie jest w stanie nakazać Wam instalację takiej aplikacji, bo możecie nie mieć możliwości technicznych.

Jak widać, jest to zwykłe zastraszanie przez (NIE)rząd i próba przymuszenia Was pod groźbą rzekomo istniejących odpowiedzialności do instalacji aplikacji, jakiej nie macie obowiązku instalować.

W tym miejscu zasadnym będzie stwierdzenie, iż aby taki obowiązek mógł być wprowadzony w Polsce, musiałby istnieć prawny obowiązek posiadania przez każdego obywatela telefonu tytuł SMARTFON, jaki jedynie umożliwia pobieranie i instalowanie aplikacji a przecież takiego obowiązku, póki co w Polsce niema. Zatem pokazuje to jedynie jak władza, próbuje obywateli nie do końca świadomych zmanipulować, wysyłając tego typu wiadomości.

Więc pamiętajcie, że to czy taką aplikację zamontujecie to wasza decyzja, a nie władzy, bo ona może rządzić i rozkazywać na własnym podwórku, a nie nam.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.