PIERWSZY ESCAPE ROOM W OSTRÓDZIE

Escape Room – to specjalnie przygotowany pokój, z którego trzeba się jak najszybciej wydostać.

Jest to idealny sposób sprawdzenia swoich umiejętności rozwiązywania łamigłówek oraz sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. Gra polega na wydostaniu się z zamkniętego pokoju pełnego różnych zadań. Krok po kroku rozwiązujemy zagadki logiczne. Wszystkie elementy łączą się w całość i prowadzą do finału zabawy, czyli odszukania klucza, który pozwoli wydostać się z pokoju. Zawodnicy działają pod presją czasu, bowiem przewidziany czas na wydostanie się z pokoju to 1 godzina.

Pomysł, by w Ostródzie stworzyć taką grę narodził się w naszych głowach dość dawno. Wspólnie z Szymonem Szypczyńskim jesteśmy zafascynowani tym rodzajem rozrywki, który jest co raz bardziej popularny w Polsce. Na świecie jest już znany od bardzo dawna. Za wdrożeniem pomysłu w życie przemawiały takie argumenty jak duży metraż powierzchni, którą łatwo można przystosować a przede wszystkim możliwość pozyskania dodatkowych środków dla Hufca, które zostaną wykorzystane na pokrycie bieżących kosztów utrzymania budynku – dodaje pomysłodawca Andrzej Olszko.

Pierwszy w Ostródzie Escape Room został stworzony w Domu Harcerza przy ul. Sienkiewicza 28. Powstał on w lutym 2016 roku, zaś w krótkim odstępie czasowym powstał kolejny pokój Nasza Klasa. Poziom łamigłówek jest dość wysoki o  czym może świadczyć średni czas wydostania się z pokoju (1 h 15 min.).  Zagadki w większości są autorskim pomysłem Andrzeja i Szymona. Uczestnikami gry są zazwyczaj grupy kilkuosobowe (2-5 osób).

W Polsce takie pokoje są zaprojektowane z dużym wkładem pieniężnym. Nasze koszty są tak naprawdę znikome. Wszystkie elementy, rekwizyty, dekoracje pochodzą z prywatnych źródeł lub są pożyczone od naszych przyjaciół – biblioteki, szkół. Przyjęliśmy zasadę, że co jakiś czas będziemy zmieniać klimat w pokojach, by fani tego typy gry, mogli do nas przyjść ponownie – dodaje Andrzej Olszko.

Zawodnicy mieli do wyboru dwa tematyczne pokoje: Cmentarzysko Książek i Nasza Klasa. Każdy chętny może zadzwonić i zapisać się na grę: 514295567 lub 608630757.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.