PIERWSZY OSTRÓDZIANIN Z ODRĄ

Sytuacja jest dalej daleka od kryzysowej, jednak wydać, że choroba ma tendencję do rozprzestrzeniania się. Do tej pory odrę chorowali wyłącznie obywatele Ukrainy. Teraz mamy pierwszy przypadek zachorowania mieszkańca Ostródy.

 W naszym regionie mamy dwa ogniska tej choroby: w Ostródzie i w Olsztynku. Pierwsze zachorowania zanotowano w zakładzie pracy w Morlinach, potem w fabryce napoi w Olsztynku. Teraz znowu w Ostródzie.

– Mamy do czynienia z kolejnym zachorowaniem, tym razem u obywatela Polski, pracownika jednej z ostródzkich firm – powiedział Gazecie Ostródzkiej Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. – W tej chwili w naszym województwie jest 11 zachorowań na odrę, z tego 9 potwierdzonych.

Niepokojące jest to że zachorowania dotyczą już nie tylko pracowników pochodzących z Ukrainy. To, że pojawiają się zachorowania wśród Polaków, jest dowodem na to, że były to osoby nieszczepione.

Łącznie do tej pory na Warmii i Mazurach zaszczepiono ochronnie prawie 900 pracowników zakładów, gdzie pojawiła się odra.

W Polsce odrę jako masową chorobę wyeliminowały obowiązkowe szczepienia. W 2017 roku w Polsce zachorowały na nią 63 osoby.

źródło: Gazeta Ostródzka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.