JEST PLAN PRZEBUDOWY UL. 11 LISTOPADA

Remonty, przebudowy dróg w Ostródzie idą pełną parą. Po niedawno powstałych rondach i wymianie nawierzchni ul. Czarnieckiego, planowana jest kolejna drogowa inwestycja.

Mowa o ul. 11 Listopada, gdzie właściwie na całej jej długości kierowcy natykają się na nierówności. Zwłaszcza na brukowym odcinku zawieszenia samochodów są najbardziej eksploatowane, a na skrzyżowaniu ulic Pieniężnego i 11 Listopada bywa niebezpiecznie. W związku z tym ulica zostanie przebudowana, a na wspomnianym skrzyżowaniu powstanie rondo.

Czerwoną linią zaznaczony został odcinek, który planowo zostanie przebudowany. Natomiast niebieski okrąg to miejsce gdzie powstanie rondo.

Inwestycja będzie polegała na gruntownej przebudowie drogi – asfaltowy odcinek będzie frezowany, natomiast brukowa nawierzchnia zostanie rozebrana. Następnie na całej długości wylana zostanie nawierzchnia bitumiczna. Czymś nowym w drogowym krajobrazie Ostródy będzie rondo krzyżujące ulice Pieniężnego i 11 Listopada. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znany dokładny termin rozpoczęcia przebudowy, wiadomo jedynie, że odbędzie się w 2017 roku – Więcej konkretnych informacji będziemy posiadać w sierpniu, kiedy wniosek o dofinansowanie będzie w fazie akceptacji – poinformowała dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Małgorzata Ostrowska.

2 komentarze

Lepiej zróbcie rondo które aż błaga o to przy skrzyżowaniu ulic. Pieniężnego z Jagiełły……..tam co chwilę są wypadki…. Tu nie jest problemem wyjechać ponieważ ruch jest nieco mniejszy niż na obwodnicy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.