POLICJANCI APELUJĄ!!! NIGDY NIE ZOSTAWIAJ DZIECI I ZWIERZĄT W SAMOCHODZIE!

W ostatnich dniach towarzyszą nam upały, a kolejne prognozy pogody zapowiadają temperaturę przekraczającą 30 stopni C. Pamiętajmy, że wystarczy kilka minut, aby auto nagrzało się do 50 stopni i zamieniło się w śmiertelną pułapkę! Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w rozgrzanym pojeździe nawet na chwilę może doprowadzić do tragedii!

Apelujemy, aby kategorycznie nie zostawiać w rozgrzanym aucie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt! Podczas upałów we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Uchylona szyba również nie poprawi cyrkulacji gorącego powietrza wewnątrz auta. Brak rozsądku i wyobraźni w tej sytuacji może doprowadzić do narażenia ludzkiego życia! Nie doprowadzajmy do tak niebezpiecznych sytuacji.

Nie bądźmy obojętni! Poruszając się przy sklepach lub innych obiektach, po parkingach, placach gdzie stoją zaparkowane auta zwracajmy uwagę czy w pojeździe obok którego przechodzimy nie znajduje się dziecko albo zwierzę. Natychmiast wezwijmy służby ratunkowe takie jak Pogotowie Ratunkowe oraz Policję! Nie bójmy się zareagować! To od naszej szybkiej i sprawnej pomocy może zależeć czyjeś życie! Pamiętajmy, że w takiej sytuacji wybicie szyby w pojeździe, aby uwolnić dziecko/zwierzę nie pociąga za sobą odpowiedzialności za zniszczenie mienia.

„Art 26 § KK – Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego”.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.