POCZĄTEK WIELKICH ZMIAN: PONAD 400TYS. UCHODŹCÓW PRZEKROCZYŁO GRANICĘ W… 6 DNI

Straż Graniczna podzieliła się danymi. Liczby uchodźców, przybyłych do Polski zza wschodniej granicy są ogromne, a serca Polaków niosących pomoc wielkie. To bez wątpienia czas zmian w Polsce, których skali, wielu z nas nie nigdy doświadczyło.

Minęło 6 dni od rozpoczęcia konfliktu za wschodnią granicą i do Polski weszły setki tysięcy uciekinierów – Od ubiegłego czwartku granicę polsko-ukraińską przekroczyło już 410 tys. osób.– przekazała PAP por. Anna Michalska. Po czym dodała:

Wszystkie osoby są wpuszczane. W większości osoby przekraczające granicę mają dokumenty, nawet ci niebędący obywatelami Ukrainy. Jeżeli nie mają, to jest prowadzona tzw. pogłębiona weryfikacja. Te osoby są zabierane z przejść granicznych do placówek SG, żeby nie blokować ruchu. Potwierdzana jest ich tożsamość, również w porozumieniu z konsulatami.

Exodus uciekających przed wojną do Polski trwa. Ciężko stwierdzić jakie przyniesie zmiany i konsekwencje w momencie gdy nastanie umowny pokój. Natomiast pewne jest to, że obudzimy się już w innym kraju, o zupełnie innych proporcjach etnicznych. Jaki będzie to kraj? Jeśli chcecie to podzielcie się refleksją na ten temat w komentarzach na FB pod tym postem.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.