PROKURATURA OKRĘGOWA W ELBLĄGU WYDAŁA OŚWIADCZENIE WS „AFERY NARKOTYKOWEJ” W OSTRÓDZIE

OSTRÓDA: FABRYKA NARKOTYKÓW W ZAKŁADZIE POGRZEBOWYM

Prokurator Okręgowy w Elblągu informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Ostródzie toczy się śledztwo przeciwko pięciorgu podejrzanym, którym zarzuca się dopuszczenie  popełnienia przez nich szeregu przestępstw kwalifikowanych z przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, a w tym polegających na nabyciu i posiadaniu przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania substancji psychotropowej i wytworzeniu przy ich użyciu ponad 27 kilogramów tej substancji w postaci mefedronu.

 

 

Postępowanie w sprawie zainicjowane zostało wskutek czynności wykonanych przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie na terenie gminy Ostróda.

W efekcie tego doszło do ujawnienia nielegalnego laboratorium, w którym prowadzona była działalność przestępcza polegająca na wytwarzaniu substancji psychotropowej w postaci mefedronu. Ponadto jak ustalono, do ukrycia działalności prowadzonej przez nielegalne laboratorium wykorzystywane były pomieszczenia podmiotu gospodarczego zajmującego się wytwarzaniem nagrobków oraz pomieszczenia zakładu pogrzebowego.

W tym zakresie ustalono, że nielegalne laboratorium znajdowało się na strychu budynku, w którym na parterze prowadzona była działalność w zakresie wytwarzania nagrobków. W efekcie czynności wykonanych przez wskazanych na wstępie funkcjonariuszy Policji doszło do zlikwidowania nielegalnego laboratorium i procesowego zabezpieczenia ponad 27 kilogramów gotowego produktu w postaci mefedronu, 80 litrów krystalizującego się mefedronu oraz kolejnych 120 litrów tej substancji przygotowanej do krystalizacji, kilkuset litrów różnego rodzaju środków chemicznych, które służyć miały do produkcji kolejnych partii tej substancji oraz kompletnego wyposażenia laboratorium. W związku z prowadzonym w sprawie postępowaniem przygotowawczym doszło do zatrzymania 5 osób.

Wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn w wieku 44 i 26 lat, co do których uzyskane zostały dowody wskazujące na to, że mieli oni bezpośredni związek ze zorganizowaniem oraz prowadzeniem działalności przez wskazane wyżej nielegalne laboratorium Sąd Rejonowy w Ostródzie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ostródzie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania. Zatrzymanym w sprawie sprawcom za popełnienie zarzucanych im czynów grozi bardzo surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 lat do nawet 15 lat.

Aktualnie w sprawie realizowane są dalsze niezbędne czynności procesowe zmierzające do kompleksowego wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia.

 

źródło: Prokuratura Okręgowa w Elblągu

1 comments

To Januszek takie numery robił? Mówił na mieście że ludzie umierają jak muchy to aż chce się żyć. To wszystko wina covid. Chłopak musiał zrobić jaką miksturę dla pracowników żeby mieli więcej mocy i padło na mefkę.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.