PROMOCJA POWIATU NA TARGACH W DREŹNIE WSPÓLNIE Z CZECHAMI

W ramach realizacji umowy partnerskiej Powiatu Ostródzkiego z czeskim województwem Usti nad Łabą, w dniach 27-29 stycznia przygotowano i przeprowadzono wspólną prezentację ofert turystycznych regionów podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych – Reisemesse Dresden 2017.

Powiat wraz z przedstawicielami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej i Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (ZLOT) w Ostródzie był gościem na stoisku promocyjnym Usteckiego Kraju.

To drugie takie wspólne wystąpienie na targach w Dreźnie, tym razem wzbogacone o komercyjną ofertę Mazur Zachodnich i profesjonalne wsparcie przedstawicieli branży zrzeszonych w ZLOT. Prezentację wzmacniała, jak na innych tego typu imprezach, makieta pochylni Oleśnica – flagowe narzędzie promocji powiatu.
Tegoroczne dreźnieńskie Reisemesse stały się również okazją do spotkań i rozmów partnerskich obu delegacji samorządowych, podczas których uzgodniono plan współpracy na 2017 r.
Najbliższe partnerskie przedsięwzięcia to prezentacje promocyjne dla mieszkańców Usteckiego Kraju z użyciem wspomnianej makiety oraz – wspólne wystąpienie na targach turystycznych Holiday World w Pradze, gdzie ustecki Kraj użyczy nam nieodpłatnie swojego stoiska do promocji naszego regionu. Oba działania przewidziane są jeszcze w lutym, zaś pod koniec marca nasi partnerzy z Czech wystąpią wspólnie z nami na targach turystycznych GLOBalnie w Katowicach, gdzie (tym razem) gospodarzem i użyczającym swojego stoiska będzie Powiat Ostródzki.
Delegacji samorządowej powiatu przewodniczył Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, a delegacji czeskiej – Hetman Oldřich Bubeníček.
Za stronę promocyjną na stoisku targowym w Dreźnie odpowiadali przedstawiciele Wydziału Promocji Powiatu.
Źródło: Powiat Ostrda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.