PRZEJAZD KOLEJOWY W LUBAJNACH ZAGROŻENIEM DLA ŻYCIA!

Wraca problem ze źle działającymi szlabanami na przejeździe kolejowym w Lubajnach. Jak się okazuje – to bardzo niebezpieczne miejsce. Już 5 stycznia pisaliśmy o incydencie, jaki wydarzył się w tym miejscu.

Tak było 5 stycznia, gdy szlabany też zawiodły
Tak było 5 stycznia, gdy szlabany też zawiodły

Jeden z przejeżdżających tam samochodów z powodu zacinających się szlabanów zaklinował się pomiędzy nimi.

Utworzył się wówczas zator. Sznur aut ciągnął się z dwóch stron, od krajowej ”szesnastki” i Ostródy. Uwięzionemu kierowcy pomogła osoba stojąca w korku, która podniosła szlaban do góry i uwolniła zaklinowane autu. Według świadków zdarzenia sytuacja poważnie zagrażała życiu ludzi, gdyż pociąg przejechał 30 sekund po uwolnieniu pechowca.

Niedawno  życie i zdrowie ludzkie po raz kolejny zostało narażone właśnie na przejeździe kolejowym w Lubajnach. Tym razem przejeżdżający w tym miejscu kierowca zatrzymał się przed zamkniętymi szlabanami. Pomimo tego, że nie przejechał żaden pociąg szlabany po kilku minutach podniosły się same do góry. IMG_1674_wmSamochody stojące na przejeździe ruszyły więc. Jeden z kierujących tuż przed wjechaniem na tory sprawdził, czy nic nie nadjeżdża. Dzięki swojej ostrożności uniknął on tragedii, bo właśnie w tym momencie zobaczył zbliżający się pociąg, chociaż szlabany pozostały otwarte. Tak samo byli zdumieni inni ludzie. Szlabany zaczęły się zamykać dopiero w momencie kiedy połowa pociągu przejechała przez przejazd.

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie. Coś jednak zawiodło i tylko czyjś zdrowy rozsądek zapobiegł nieszczęściu.

Ostrzegamy. Uważajmy na przejazdach kolejowym na których są szlabany. Pomimo tego,  że nie ma tam znaku stop, zawsze warto zatrzymać się i sprawdzić, czy nic nie nadjeżdża. A w Lubajnach ostrożność jest obowiązkowa!

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.