PRZYWRÓĆMY BASEN W OSTRÓDZIE – WCZORAJ ZEBRANO BLISKO 2 TYSIĄCE PODPISÓW!

Wczoraj w Galerii Mazurskiej w godzinach 10-18 zbierano podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia basenu. Tylko do godziny 16:30 petycję do burmistrza Czesława Najmowicza zdecydowało się podpisać ponad 1700 osób.

Przypomnijmy, że pomysł zbierania podpisów powstał z inicjatywy Nowoczesnej Ostródy. Jak powiedziała nam radna Agnieszka Majewska-Pawełko, szansa na przywrócenie basenu wciąż istnieje. Syndyk zarządzający obecnie obiektem wciąż jest skłonny do dużych ustępstw i sprzedaży obiektu na korzystnych dla miasta warunkach. Trzeba jednak działać teraz, a nie czekać. Pusty obiekt i nieużytkowane urządzenia po prostu niszczeją, a do tego miasto traci co miesiąc na niepłaconym przez syndyka podatku od nieruchomości.

Sprawa basenu od dłuższego czasu bulwersuje ostródzian. Sami widzimy, jak co chwilę któryś z naszych czytelników porusza sprawę nie tylko jego, ale także braku kina. Teraz trzeba jeździć do Olsztyna, Morąga, a nawet Łukty.

Swoją drogą uważamy, że trzydziestokilkutysięczne miasto, stolica powiatu, Perła Mazur, powinna dysponować zarówno jednym, jak i drugim obiektem. Brak kina i basenu stawia Ostródę w rzędzie miast drugiej, a nawet trzeciej kategorii nie tylko w województwie, ale nawet w powiecie!

Za tydzień kolejna okazja do złożenia swojego sprzeciwu. Już w sobotę 10 grudnia w godzinach 10-18 także w Galerii Mazurskiej można złożyć swój podpis pod petycją do burmistrza w sprawie przywrócenia basenu.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.