PUCHAR POLSKI KOBIET W RUGBY JUŻ W CZERWCU W GIETRZWAŁDZIE!

Urokliwy Stadion Leśny przy ul. Stadionowej w Gietrzwałdzie będzie areną zmagań kobiet grających w rugby. 25 czerwca tego roku zjadą się tu zawodniczki z czołowych klubów tej dyscypliny sportu w Polsce. Imprezę ma otworzyć Prezes Polskiego Związku Rugby Serge Bosca.

Patronem medialnym wydarzenia jest nasz portal – OSTRÓDA NEWS!

Okazuje się, że rugby uznawane przez niektórych, za sport dla silnych mężczyzn może być ulubioną dyscypliną wielu kobiet. Będzie się o tym można przekonać, przyjeżdżając w ostatnią sobotę czerwca (25.06) do Gietrzwałdu, który na Patronat medialny 3ten dzień zamieni się w stolicę Polski w rugby. To wszystko za sprawą byłych zawodników rugby, którzy dziś trenują młodych adeptów. Leszek Bors, Grzegorz Marszałek i Karol Lewkowicz – wszystkich łączy jeden mianownik: w latach 80-tych grali w klubie Budowlani Olsztyn. Każdy z nich ma na swoim koncie niemałe osiągnięcia – np. Leszek Bors, był reprezentantem Polski w rugby a Grzegorz Marszałek zdobył w 1984 roku, razem z drużyną, w tytuł Wicemistrza Polski Juniorów. Treningi zawodników odbywają się też pod czujnym okiem trenera, Karola Lewkowicza z Klubu Sportowego Rugby Gietrzwałd.

– W zeszły weekend, 16 kwietnia, dzieci z naszego klubu, brały udział w turnieju rugby, na stadionie Ogniwa Sopot, zorganizowanym przez Okręgowy Pomorski Związek Rugby – mówi Grzegorz Marszałek – odniosły tam wielki sukces wygrywając z tuzami w tej dyscyplinie sportu, z drużynami Ogniwa Sopot, Arki Rumia, Lechii Gdańsk i  Arki Gdynia. Wyniki mówią same za siebie – nasi zawodnicy nie dali szans dla swoich rywali, wygrywając wszystkie mecze.

Rugby1We wrześniu ubiegłego roku, na stadionie leśnym w Gietrzwałdzie odbył się także jeden z turniejów Mistrzostw Polski w Rugby. Wówczas zawodniczki z Warmii zajęły wysokie 6 miejsce na 12 drużyn z całej Polski. Tym razem chcą walczyć także na swoim terenie o Puchar Polski i to z czołowymi drużynami m.in., z Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi i Gdańska. Dziewczyny bardzo liczą na wsparcie kibiców z Warmii i Mazur, dlatego też zapraszają do gościnnego Gietrzwałdu wszystkich fanów rugby ale też osoby chcące spędzić czas podczas Rodzinnego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego. Na terenie stadionu animatorzy prowadzić będą zajęcia z dziećmi i młodzieżą a na boiskach przybocznych rozgrywane będą małe konkurencje sportowe, gry, konkursy, zabawy. Przygotowane będą stoiska promocyjne sponsorów, namioty z cateringiem, uczestnicy będą mogli rozwiązać quest czyli grę terenową a na zakończenie wydarzenia odbędzie się koncert zespołu. Impreza sportowa ma za zadanie integrować całe rodziny, zachęcać do zdrowego trybu życia. Oficjalne otwarcie zawodów planowane jest na 25 czerwca na godz. 10.00. Rozgrywki potrwają do godz. 17.00. Patronat nad Pucharem Polski Kobiet w Rugby – Rodzinnym Festynem Sportowo-Rekreacyjnym objął już Wójt Gminy Gietrzwałd Marcin Sieczkowski ale organizatorzy zabiegają jeszcze o kolejne patronaty.

12993582_1717122698557643_2672250979087855552_n

Foto: Zawodniczki z Klubu Sportowego Rugby Gietrzwałd – zdjęcie wykonane przed turniejem Mistrzostw Polski w Rugby w Gietrzwałdzie Tym razem dziewczyny będą walczyć o Puchar Polski. (foto – archiwum KS Rugby Gietrzwałd)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.