PZOZ. TRWA BUDOWA BLOKU OPERACYJNEGO

W szpitalu Powiatowym w Ostródzie rozpoczęła się rozbudowa bloku operacyjnego.

Realizacja inwestycji ma potrwać do września br. Dzięki niej, szpital będzie dysponował nowoczesnymi salami operacyjnymi spełniającymi najsurowsze wymagania. Dzięki temu, szpital w Ostródzie będzie mógł ubiegać się o nowe korzystniejsze kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W przypadku bloku operacyjnego, podczas budowy zastosowane zostaną nowoczesne technologie a całość dostosowana będzie do wymogów prawnych na europejskim poziomie. Nowoczesny blok operacyjny podniesie jakość świadczonych  usług medycznych, przyczyni się do poprawy warunków pracy personelu a także wpłynie na wzrost liczby wykonywanych zabiegów operacyjnych.

Na nowym bloku oddzielone będą newralgiczne ciągi komunikacyjne: ruch pacjentów i personelu, materiałów czystych, materiałów pooperacyjnych i odpadów medycznych. Takie rozwiązania to jeden w warunków zachowania wysokiego poziomu sanitarnego i zmniejszenia ryzyka zakażeń wewnątrzszpitalnych.

Według zarządu ostródzkiego szpitala, modernizacja i rozbudowa bloku operacyjnego w pełni zabezpieczy potrzeby regionu a ponadto zapewni stały napływ wykwalifikowanej kadry medycznej. Wartość całego projektu związanego z rozbudową i modernizacją bloku operacyjnego to 4.999.600.- zł. Wykonawcą inwestycji została firma ANCHOR PBW Sp. z o.o. z podbiałostockiej Choroszczy.

źródło: Powiat Ostródzki

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.