GINEKOLOGIA W WOJEWÓDZKIM JEDNĄ Z LEPSZYCH W KRAJU

Placówka zajęła drugie miejsce w kategorii „Ginekologia” w rankingu „Szpitale 2017” tygodnika Wprost.

Eksperci, którzy oceniali poszczególne placówki, docenili m.in. nowoczesne, innowacyjne metody stosowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

To tu po raz pierwszy w kraju dr Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologii Onkologicznej zastosował nowatorską metodę krioprezerwacji. Jest jedyną szansą na naturalne zajście w ciążę dla kobiet po chemioterapii lub radioterapii. Przy ocenie brano też pod uwagę np. operacje zmian w piersi, mięśniaków w trzonie macicy oraz nietrzymania moczu.

W rankingu ginekologicznym zwyciężył Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Za Szpitalem Wojewódzkim w Olsztynie znalazły się m.in. szpitale warszawskie (Wojskowy Instytut Medyczny, Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny), Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu.

W innych kategoriach rankingu wysoko uplasowały się także dwa inne oddziały Szpitala Wojewódzkiego – kardiochirurgia zajęła 15 miejsce, a kardiologia 18.

Ogółem organizatorzy wysłali ponad 2 tys. zaproszeń do udziału w rankingu. Ankiety, o których wypełnienie poproszono szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Eksperci (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi) stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniono oddziały. Brano pod uwagę m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę lekarzy ze specjalizacją z danej dziedziny medycyny zatrudnionych w oddziale. Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i „Menedżerem Zdrowia” ekspertów, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównano z danymi NFZ. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi stworzono listę najlepszych oddziałów w kraju.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.