KOMPLEKSOWA CYFRYZACJA URZĘDU GMINY MAŁDYTY ROZPOCZĘTA

Gmina Małdyty przystępuje do kompleksowej cyfryzacji Urzędu Gminy. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Podpisanie umowy o dofinansowanie miało miejsce 30 września 2019 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego pn. „Cyfryzacja Urzędu oraz rozwój nowoczesnych e-usług dla społeczeństwa Gminy Małdyty”.

Koszt całkowity projektu to kwota 1.452,015.00 zł, wysokość dofinansowania to 1.234,212.75 zł, wkład własny: 217,802,25 zł. Wdrażanie będzie podzielone na etapy, począwszy od stycznia 2020 r., zakończenie realizacji w grudniu 2020 r.
Przedmiotem projektu jest uruchomienie nowoczesnych, elektronicznych usług publicznych w administracji samorządowej, co pozwoli obywatelom i przedsiębiorcom załatwianie spraw w formie elektronicznej. Efektem realizacji projektu będzie wyposażenie administracji w specjalistyczne narzędzia i usługi przyczyniające się do jej efektywniejszych działań.

Wprowadzenie w życie usług świadczonych za pośrednictwem Internetu, umożliwi klientom łatwą, mobilną i szybką komunikację z urzędem. Działania objęte projektem pozwolą rozszerzyć istniejącą ofertę e-usług publicznych świadczonych przez Urząd, co będzie miało wpływ na zwiększenie stopnia ich wykorzystania. Wzrost liczby usług publicznych stanowi wsparcie działań na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, a co za tym idzie zwiększenie uczestnictwa obywateli w życiu publicznym.

Realizacja projektu będzie skutkować rozwiązaniem problemów w sposób natychmiastowy, jak i w dłuższej perspektywie czasowej poprzez zapewnienie klientom załatwianie spraw drogą elektroniczną. Z dostępnych usług będzie można korzystać niezależnie od miejsca przebywania, bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.