OLSZTYN – OSTATNIA STOLICA WOJEWÓDZTWA Z OBWODNICĄ

Będąca obecnie w fazie intensywnej budowy droga omijająca Olsztyn, będzie ostatnią obwodnicą województwa w Polsce. Przypominamy, że 18 lipca zainicjowano budowę tzw. drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna, którą za 913 mln zł zrealizuje konsorcjum Budimex.

Rozpoczęta właśnie budowa drugiego – liczącego 14,7 km – odcinka w ciągu drogi ekspresowej S51 (od węzła Olsztyn-Południe do węzła Olsztyn Wschód) ma zakończyć się 29 października 2018 r. Tak zadeklarowały władze Budimexu.

Inwestycja jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”. Trasa ma omijać miasto od południowego wschodu, powstaje na terenie gmin Olsztyn, Stawiguda, Purda i Barczewo. Będzie biegła od drogi S51 w pobliżu Tomaszkowa, przez Bartążek, Szczęsne i Klebark Mały do okolic Wójtowa, gdzie połączy się z DK nr 16, która prowadzi z Olsztyna na Mazury.

Inwestycja polega na budowie odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach kontraktu powstaną węzły Olsztyn Jaroty i Olsztyn Wschód. Jako kolejny etap inwestycji planowana jest budowa węzła Olsztyn Pieczewo.

Foto: GDDKiA

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.