OLSZYŃSKI DWORZEC PRZESTANIE STRASZYĆ? BĘDĄ KONSULTACJE

Czy w ciągu kilku najbliższych lat olsztyński dworzec przestanie straszyć wyglądem rodem z PRL-u? W Olsztynie odbędą się rozmowy w sprawie przebudowy dworca Olsztyn Główny. Tym samym rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji.

PKP S.A. realizując inwestycje dworcowe stawia zarówno na współpracę z władzami samorządowymi, jak i z mieszkańcami miast oraz pasażerami. Jeszcze w fazie przedprojektowej organizujemy warsztaty i konsultacje społeczne. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani mieli szansę wyrazić swoją opinię i niejako współtworzyć daną inwestycję. Nowe i zmodernizowane dworce mają bowiem odpowiadać potrzebom wszystkich grup podróżnych – mówi Marek Michalski, członek zarządu PKP S.A.

Dworzec Olsztyn Główny zostanie zmodernizowany przy wsparciu finansowym z budżetu unijnego. Oprócz gruntownej przebudowy budynku, przy współpracy z PKP PLK zmodernizowana zostanie infrastruktura w obrębie stacji.

Pierwszym etapem konsultacji w sprawie przebudowy olsztyńskiego dworca będzie spotkanie z władzami miasta. Na 19 grudnia zaplanowano natomiast warsztaty kreatywne, skierowane do mieszkańców.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.